Vantaan viestijöiden yhteystiedot

Asiasanat

Viestintäx Media

Kullakin Vantaan kaupungin viidellä toimialalla on oma viestintäyksikkö, joka auttaa oman toimialansa asioissa. Alta näet yhteystiedot toimialoittain.

Kuusijärvi talvella.

Kaupunkistrategian ja johdon toimiala

Vantaan kaupungintalo, PL 1100, 01030 Vantaan kaupunki, käyntiosoite: Asematie 7, 01300 Vantaa

Viestintäjohtaja

  • Mari Kalmari, viestintäjohtaja, 040 524 1415, mari.kalmari@vantaa.fi

Toimialan viestintätiimi

  • Laura Klefbohm, viestintäpäällikkö,  040 846 4095, laura.klefbohm@vantaa.fi
  • Vilma Kölhi, viestintäassistentti, 040 702 8244, vilma.kolhi@vantaa.fi
  • Meri Nikkanen, viestintäsuunnittelija, HR ja rekrytointi, 043 825 8069, merituulia.nikkanen@vantaa.fi
  • Anna-Leena Pyykönen, viestintäsuunnittelija, 043 826 6237, anna-leena.pyykonen@vantaa.fi

  • Kaisa Sunimento, viestintäkoordinaattori, Neuvova Vantaa -hanke, monikielinen viestintä, 040 559 2847, kaisa.sunimento@vantaa.fi

Kaupungin oma media -tiimi

  • Katja Savopirtti digimedian päällikkö, Vantaa-kanava 040 738 4166 katja.savopirtti@vantaa.fi
  • Arttu Rajala viestintäsuunnittelija, Asukaslehti 040 635 3543 arttu.rajala@vantaa.fi

Kaupungin markkinointitiimi

  • Laura Invenius markkinointipäällikkö 040 149 6331 laura.invenius@vantaa.fi
  • Raija Koponen markkinointikoordinaattori 043 825 2672 raija.koponen@vantaa.fi
  • Katja Bister markkinointikoordinaattori 040 547 4568 katja.bister@vantaa.fi
  • Anne Leiponen tuottaja 043 826 6238 anne.leiponen@vantaa.fi
  • Nina Majuri viestintäsuunnittelija 040 687 2040 nina.majuri@vantaa.fi
  • Mari Virtanen Matkailusuunnittelija 050 312 1981 mari.virtanen@vantaa.fi

Kaupunkiympäristön toimiala

PL 1860, 01030 Vantaan kaupunki, käyntiosoite: Kielotie 28, 01300 Vantaa

  • Milla Hamari viestintäpäällikkö 040 849 6210 milla.hamari@vantaa.fi
  • Sonja Lindroos tiedottaja 043 824 9615 sonja.lindroos@vantaa.fi
  • Hannakaisa Markkanen tiedottaja, Vantaan ratikka 040 615 3480 hannakaisa.markkanen@vantaa.fi
  • Jaana Åberg tiedottaja, sisäilma-asiat 040 486 8280 jaana.aberg@vantaa.fi

Kasvatuksen ja oppimisen toimiala

PL 1500, 01030 Vantaan kaupunki, käyntiososoite: Silkkitehtaantie 5

  • Kaisu Tolvanen viestintäpäällikkö 040 8610 812 kaisu.tolvanen@vantaa.fi
  • Pipsa Tilli tiedottaja, varhaiskasvatus 050 314 6296 pipsa.tilli@vantaa.fi
  • Tiina Launonen tiedottaja, perusopetus 040 725 4642 tiina.launonen@vantaa.fi
  • Satu Velasco tiedottaja, toinen aste 040 198 1248 satu.velasco@vantaa.fi
  • Ann-Mari Berlin tiedottaja, ruotsinkieliset palvelut 040 183 2065 ann-mari.berlin@vantaa.fi
  • Sanna Iranta osallisuusasiantuntija 050 312 4376 sanna.iranta@vantaa.fi
  • Nella Boman projektityöntekijä, vantaa.fi-uudistus 040 528 6960 nella.boman@vantaa.fi

Kaupunkikulttuurin toimiala

PL 1500, 01030 Vantaan kaupunki, käyntiososoite: Kielotie 20 C, 4. krs.

  • Lauri Majuri viestintäpäällikkö 040 482 5480 lauri.majuri@vantaa.fi
  • Minna Saastamoinen tiedottaja 050 312 1669 minna.saastamoinen@vantaa.fi
  • Pekko Rantamäki tiedottaja 043 827 2298 pekko.rantamaki@vantaa.fi

Sosiaali- ja terveystoimen toimiala

PL 1701, 01030 Vantaan kaupunki, käyntiosoite: Peltolantie 2 D, 01300 Vantaa

  • Petri Kosonen viestintäpäällikkö 040 163 8594 petri.kosonen@vantaa.fi
  • Jussi Turunen tiedottaja 040 5962446 jussi.turunen@vantaa.fi
  • Elli Laine tiedottaja 040 146 7101 elli.laine@vantaa.fi
  • Katariina Kuronen tiedottaja 043 826 7036 katariina.kuronen@vantaa.fi

Sote-uudistuksen viestintä

  • Petri Kosonen viestintäpäällikkö 040 163 8594 petri.kosonen@vantaa.fi
  • Matti Keponen, sote-uudistus, tiedottaja, 040 612 5242 tai matti.keponen@vantaa.fi

Avainsanat

Yhteystiedot